Akademiya hamda Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi hududiy filiallari hamkorligida o'quvlar va treninglar tashkil qilinmoqda
04.06.2025
111
Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi Farg‘ona hududiy filialida turli tashkilotlarning rahbar kadrlari uchun ustuvor xalqaro reyting va indekslar bo‘yicha malaka oshirish o‘quv kurslari o'tkazildi.
Unda tijorat banklari, Farg‘ona neft bazasi, Farg‘ona hududiy elektr tarmoqlari korxonasi, Issiqlik elektr stansiyalari, O‘zagrolizing Farg‘ona filiali, “Hududgaz” Farg‘ona viloyati filiali kabi tashkilotlardan 35 nafar tinglovchi ishtirok etdi.
Akademiyaning Samarqand hududiy filialida ham viloyat hokimligi hamkorligida ekspress-trening tashkil qilindi.
Unda Nurobod tumani hokimligi boshqaruv apparati xodimlari va mahalliy tashkilotlar rahbarlari tinglovchi sifatida ishtirok etdi.
Trening doirasida “Davlat fuqarolik xizmatchilari odob-axloqining namunaviy qoidalari”, “Stressni boshqarish ko‘nikmalarini rivojlantirish”, “Dunyoning mafkuraviy manzarasi, jamiyatni ma’naviy tahdidlardan asrash va buyuk ajdodlarimizning merosi”, kabi mavzular yuzasidan ma’ruzalar va amaliy mashg‘ulotlar olib borildi.

Training Courses and Workshops Organized in Cooperation with the Academy and Regional Branches of The Agency for the Development of the Civil Service
04.06.2025
Professional development courses on priority international ratings and indices were conducted at the Fergana regional branch of the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan for senior staff of various organizations.
The training sessions were attended by 35 participants representing organizations such as commercial banks, the Fergana Oil Depot, the Fergana Regional Power Grid Company, thermal power plants, the Fergana branch of Uzagrolizing, the Fergana regional branch of JSC Hududgazta’minot, and others.
An express training session was also organized at the Samarkand regional branch of the Academy in cooperation with the regional khokimiyat.
Participants included staff of the Nurabad district khokimiyat and heads of local organizations.
As part of the training, lectures and practical exercises were delivered on the following topics: “Model Code of Ethics for Civil Servants,” “Developing Stress Management Skills,” and “The Ideological Landscape of the World and the Legacy of Great Ancestors.”