2025-yil 21–26-iyul kunlari Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida Madaniyat vazirligi tizimidagi rahbar kadrlar uchun malaka oshirish kursi bo‘lib o‘tdi.
Bugun, 26-iyul kuni Akademiya rektori Jasur Salixov hamda O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vaziri Ozodbek Nazarbekov tomonidan unda muvaffaqiyatli ishtirok etgan tinglovchilarga sertifikatlar topshirildi.
O‘quv kursi davomida tinglovchilarga “Davlat boshqaruvining raqamli transformatsiyasi”, “Tizimli tahlil va qaror qabul qilishning zamonaviy usullari”, “Vaqtni boshqarish” kabi dolzarb mavzular bo‘yicha nazariy bilimlar va amaliy ko‘nikmalar berildi.
Madaniyat vazirligi mas’ullari bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan 48 soatlik o‘quv dasturi asosida mashg‘ulotlar olib borildi. Dastur 14 ta muhim mavzu va 4 ta amaliy treningni o‘z ichiga oldi.
Kurs davomida zamonaviy rahbar kadrlar uchun zarur bo‘lgan kompetensiyalarni shakllantirish va rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi.
Natijada ishtirokchilar o‘z lavozim majburiyatlarini samarali bajarish, boshqaruv jarayonlarini innovatsion asosda tashkil etish hamda amaliyotda ilg‘or kompetensiyalarni qo‘llash bo‘yicha zarur bilim va tayyorgarlikka ega bo‘ldilar.

Повышена квалификация руководящих кадров Министерства культуры
С 21 по 26 июля 2025 года в Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан прошёл курс повышения квалификации для руководящих кадров системы Министерства культуры.
Сегодня, 26 июля, ректор Академии Жасур Салихов и министр культуры Республики Узбекистан Озодбек Назарбеков вручили сертификаты слушателям, успешно завершившим курс.
В рамках курса слушатели получили теоретические знания и практические навыки по таким актуальным темам, как «Цифровая трансформация государственного управления», «Системный анализ и современные методы принятия решений», «Тайм-менеджмент».
Учебный процесс был организован на основе 48-часовой образовательной программы, разработанной в сотрудничестве с ответственными представителями Министерства культуры. Программа включала 14 ключевых тем и 4 практических тренинга.
Особое внимание в ходе обучения было уделено формированию и развитию компетенций, необходимых современным управленцам.
В результате участники получили необходимые знания и подготовку для эффективного выполнения служебных обязанностей, внедрения инновационных подходов в управленческие процессы и применения передовых управленческих компетенций на практике.