Akademiyada yangi o‘quv kurslari boshlandi
Bugun, 8-sentyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida bir vaqtning o‘zida ikki yo‘nalishda malaka oshirish kurslari boshlandi.
Nodavlat notijorat tashkilotlari rahbar kadrlari uchun o‘quvlar
Fuqarolik jamiyatini rivojlantirish konsepsiyasi asosida NNT rahbar kadrlari uchun malaka oshirish kursi boshlandi. Unda 84 nafar tinglovchi ishtirok etmoqda. Dasturda NNT faoliyatining tashkiliy-huquqiy asoslari, fuqarolik jamiyatini rivojlantirish yo‘nalishlari, shuningdek, shaxsiy kompetensiyalarni rivojlantirishga qaratilgan treninglar va amaliy mashg‘ulotlar nazarda tutilgan.
“O‘zbekgidroenergo” AJ boshqaruv xodimlari uchun kurslar
Jamiyatning kadrlar siyosatida belgilangan vazifalarga muvofiq, 20 nafar boshqaruv va injener-texnik xodim malaka oshirish kursini boshladi. O‘quvlarda zamonaviy rahbarlik ko‘nikmalari, samarali jamoa shakllantirish, inson resurslaridan foydalanish hamda “halollik vaksinasi” kabi dolzarb mavzular qamrab olingan.
Mazkur kurslar doirasida ishtirokchilar nafaqat nazariy bilim, balki amaliy mashg‘ulot va stajirovkalar orqali kasbiy ko‘nikmalarini mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

В Академии начались новые учебные курсы
Сегодня, 8 сентября, в Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан одновременно стартовали курсы повышения квалификации по двум направлениям.
Учебные занятия для руководителей ННО
В рамках Концепции развития гражданского общества начались курсы повышения квалификации для руководящих кадров неправительственных некоммерческих организаций. В них принимают участие 84 слушателя. Программа предусматривает изучение организационно-правовых основ деятельности ННО, направлений развития гражданского общества, а также тренинги и практические занятия по развитию личных компетенций.
Курсы для управленческих кадров АО «Узбекгидроэнерго»
В соответствии с задачами, определёнными кадровой политикой общества, 20 руководящих и инженерно-технических сотрудников начали обучение на курсах повышения квалификации. В программу включены такие актуальные темы, как современные управленческие навыки, формирование эффективной команды, использование человеческих ресурсов, а также «вакцина честности».
В рамках данных курсов участники получат не только теоретические знания, но и возможность закрепить профессиональные навыки посредством практических занятий и стажировок.