Harbiy xizmatchilar zamonaviy boshqaruv ko‘nikmalarini egallashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida Mudofaa vazirligi ofitserlari uchun “Zamonaviy boshqaruv va boshqaruv mahorati” mavzusidagi malaka oshirish kurslari muvaffaqiyatli yakunlandi.
Ushbu kurslar ofitserlarning rahbarlik qobiliyatini takomillashtirish, strategik fikrlash, murakkab boshqaruv vaziyatlarida to‘g‘ri qaror qabul qilish ko‘nikmalarini rivojlantirish maqsadida tashkil etildi.
Dastur doirasida tinglovchilar zamonaviy boshqaruv nazariyalari, davlat boshqaruvi mexanizmlari, jamoa bilan ishlash usullari bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlarni egallashdan tashqari, manfaatlar to‘qnashuvini oldini olish, halollik standartini joriy etish istiqbollari borasida bilim va ko'nikmaga ega bo'ldilar.
Dastur yakuni bo‘yicha tinglovchilarga maxsus sertifikatlar Akademiya rektori Jasur Salixov tomonidan topshirildi.

The Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan has successfully concluded a professional development course for officers of the Ministry of Defense on the topic “Modern Governance and Leadership Skills.”
This program was designed to enhance the leadership potential of military personnel, develop strategic thinking, and strengthen their ability to make sound decisions in complex governance environments.
As part of the program, participants not only gained theoretical and practical knowledge of modern management theories, public administration mechanisms, and effective team collaboration, but also developed competencies in preventing conflicts of interest and explored the prospects for embedding integrity standards into public governance.
At the conclusion of the program, official certificates were awarded to the participants by the Rector of the Academy, Jasur Salikhov.