“Yosh liderlar” o‘quv dasturi bitiruv marosimi: bilim, amaliyot va yutuqlar sarhisobi
2025-yil 25-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida “Yosh liderlar” dasturining tantanali bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosim avvalida Akademiya rektori Jasur Salixov so‘zga chiqib, dastur mazmuni, yo‘nalishlari hamda erishilgan natijalar haqida to‘xtalib o‘tdi. U “Yosh liderlar” dasturini zamonaviy boshqaruv tizimi uchun yosh kadrlarni tayyorlashda muhim qadam sifatida e’tirof etdi.
Dastur O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi topshirig‘i asosida Boshqaruv samaradorligi agentligi va Koreya Respublikasining Inson resurslarini rivojlantirish milliy instituti bilan hamkorlikda amalga oshirildi.
Uch oy davom etgan o‘quv jarayoni nazariy ta’lim, mustaqil izlanishlar, davlat tashkilotlarida stajirovka va xorijiy amaliyotni o‘z ichiga oldi. O‘zlashtirishda yuqori natijaga erishgan 15 nafar faol tinglovchi va 1 nafar professor-o‘qituvchi Koreya Respublikasida bo‘lib, ilg‘or boshqaruv tajribalari bilan yaqindan tanishdi.
Yakunda 26 nafar tinglovchi dasturda samarali qatnashib, ta'lim dasturini muvaffaqiyatli yakunladi.
“Yosh liderlar” dasturining muvaffaqiyatli yakunlanishi O‘zbekistonda zamonaviy, samarali va ilg‘or boshqaruv tizimi uchun yetuk, mas’uliyatli hamda strategik fikrlovchi yosh kadrlarni shakllantirish yo‘lidagi muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

Graduation Ceremony of the “Young Leaders” Training Program: A Summary of Knowledge, Practice and Achievements
25.07.2025
101
On July 25, 2025, the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan hosted the official graduation ceremony of the “Young Leaders” program.
The event opened with a speech by the Rector of the Academy, Jasur Salikhov, who highlighted the content, areas, and outcomes of the program. He emphasized that the “Young Leaders” program is a significant step toward preparing young professionals for the modern system of public administration.
The program was implemented on the instruction of the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan in cooperation with the Agency for Governance Efficiency and the National Human Resources Development Institute of the Republic of Korea.
Over a three-month period, the program included theoretical training, independent research, internships in government institutions, and international practice. Fifteen outstanding participants and one faculty member traveled to the Republic of Korea to study advanced public administration practices.
In total, 26 participants successfully completed the program.
The successful completion of the “Young Leaders” program marked a key milestone in shaping a new generation of competent, responsible, and strategic young professionals to support an efficient, modern, and forward-looking system of public administration in Uzbekistan.