Samarqand viloyatidagi tuman va shahar hokimliklari xodimlari uchun maxsus seminar-trening tashkil etildi
12.07.2025
Hududlarga tashrif
Joriy yilning 16-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishi mazmun-mohiyatini mahalliy rahbarlarga yetkazish, hududlardagi islohotlar samaradorligini oshirish va aholini qiynayotgan masalalarni hal etishda rahbarlarning mas’uliyatini kuchaytirish maqsadida Samarqand viloyatidagi tuman va shahar hokimliklari xodimlari uchun maxsus seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbirda hokimlar va ularning o‘rinbosarlari, tashkiliy-nazorat guruhlari rahbarlari, hamda iqtisodiyot, moliya, investitsiya, qishloq xo‘jaligi, bandlik, qurilish, ekologiya, madaniyat, oila va xotin-qizlar, yoshlar masalalariga mas’ul vazirlik va idoralarning tuman va shahar bo‘lim boshliqlari ishtirok etdi.
Seminar doirasida ishtirokchilarga davlat boshqaruvida samaradorlikni oshirishga qaratilgan zamonaviy ijtimoiy-psixologik yondashuvlar yuzasidan ma’ruzalar o'qildi.
Seminar yakunida ishtirokchilar tomonidan bildirilgan fikr-mulohazalar asosida davlat xizmatchilari uchun zarur tavsiyalar ishlab chiqildi.

Для сотрудников районных и городских хокимиятов Самаркандской области был организован специальный семинар-тренинг
12.07.2025
83
Визиты в регионы
С целью доведения до местных руководителей сути и содержания видеоселекторного совещания, проведённого 16 июня текущего года под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, повышения эффективности реформ в регионах и усиления ответственности руководителей за решение актуальных проблем населения был проведён специальный семинар-тренинг для сотрудников районных и городских хокимиятов Самаркандской области.
В мероприятии приняли участие хокимы и их заместители, руководители организационно-контрольных групп, а также начальники районных и городских отделов министерств и ведомств, ответственные за сферы экономики, финансов, инвестиций, сельского хозяйства, занятости, строительства, экологии, культуры, дел семьи и женщин, а также молодежной политики.
В рамках семинара участникам были представлены доклады о современных социально-психологических подходах к повышению эффективности государственного управления.
По итогам семинара на основе высказанных участниками мнений и предложений были разработаны соответствующие рекомендации для государственных служащих.