Samarqand viloyatidagi tuman va shahar hokimliklari xodimlari uchun maxsus seminar-trening tashkil etildi
12.07.2025
Hududlarga tashrif
Joriy yilning 16-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishi mazmun-mohiyatini mahalliy rahbarlarga yetkazish, hududlardagi islohotlar samaradorligini oshirish va aholini qiynayotgan masalalarni hal etishda rahbarlarning mas’uliyatini kuchaytirish maqsadida Samarqand viloyatidagi tuman va shahar hokimliklari xodimlari uchun maxsus seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbirda hokimlar va ularning o‘rinbosarlari, tashkiliy-nazorat guruhlari rahbarlari, hamda iqtisodiyot, moliya, investitsiya, qishloq xo‘jaligi, bandlik, qurilish, ekologiya, madaniyat, oila va xotin-qizlar, yoshlar masalalariga mas’ul vazirlik va idoralarning tuman va shahar bo‘lim boshliqlari ishtirok etdi.
Seminar doirasida ishtirokchilarga davlat boshqaruvida samaradorlikni oshirishga qaratilgan zamonaviy ijtimoiy-psixologik yondashuvlar yuzasidan ma’ruzalar o'qildi.
Seminar yakunida ishtirokchilar tomonidan bildirilgan fikr-mulohazalar asosida davlat xizmatchilari uchun zarur tavsiyalar ishlab chiqildi.

A special seminar-training was organized for employees of district and city khokimiyats of Samarkand region
12.07.2025
Visit to the regions
A special seminar-training was held for employees of district and city khokimiyats of Samarkand region in order to convey the essence and content of the video conference held on June 16 this year under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev. The event aimed to enhance the effectiveness of ongoing reforms in the regions and to increase the responsibility of local leaders in addressing issues affecting the population.
The seminar was attended by khokims and their deputies, heads of organizational and control groups, as well as heads of district and city departments of ministries and agencies responsible for the spheres of economy, finance, investment, agriculture, employment, construction, ecology, culture, family and women’s affairs, and youth policy.
As part of the seminar, lectures were delivered on modern socio-psychological approaches to improving the efficiency of public administration.
At the end of the seminar, based on the feedback and proposals of the participants, relevant recommendations were developed for civil servants.