Akademiya faoliyatiga ilg‘or xorijiy tajribani joriy etishda muhim qadam tashlandi
2025-yil 3-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy rivojlanish, samarali boshqaruv va xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchisi Suma Chakrabarti, Akademiya rektori Jasur Salixov hamda “El-yurt umidi” jamg‘armasi ijrochi direktori Gulnoza Ismoilova ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda dastlab Akademiya rektori so‘z olib, ta’lim dargohimizda chuqur islohotlar bosqichi boshlangani, xususan, o‘quv dasturlari zamonaviylashtirilib, yangi ilmiy markazlar tashkil etilayotgani va ilg‘or o‘qitish uslublari joriy qilinayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, Akademiyada olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlarni xalqaro ilg‘or tajriba asosida to‘g‘ri yo‘naltirish maqsadida Akademiya rektorining transformatsiya va strategik rivojlanish masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga xorijiy ekspertni jalb etish taklifi ilgari surildi.

Сделан важный шаг по внедрению передового международного опыта в деятельность Академии
3 июня 2025 года в Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан состоялась встреча с участием советника Президента Республики Узбекистан по вопросам экономического развития, эффективного государственного управления и международного сотрудничества Сумы Чакрабарти, ректора Академии Жасура Салихова и исполнительного директора Фонда «El-yurt umidi» Гульнозы Исмаиловой.
В начале встречи Ректор Академии подчеркнул, что Академия вступила в новый этап глубинных реформ: модернизируются учебные программы, создаются научно-исследовательские центры, внедряются передовые методики обучения.
В рамках встречи была представлена инициатива о привлечении международного эксперта на должность Советника Ректора по вопросам трансформации и стратегического развития с целью обеспечения эффективной реализации масштабных реформ Академии на основе передового международного опыта.