“Sohil” oromgohida rahbar kadrlar uchun o‘quv seminari tashkil etildi
Rahbarlik — bu nafaqat buyruq berish yoki qaror qabul qilish, balki kuchli ichki barqarorlik, muloqot madaniyati va doimiy o‘z ustida ishlash demakdir.
Shu boisdan ham Ijtimoiy himoya agentligi Namangan boshqarmasi tomonidan tashkil qilingan o‘quv seminarda DSBA Farg‘ona filiali professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi. Ijtimoiy himoya milliy agentligi Namangan viloyat boshqarmasi tizimidagi rahbarlar uchun tashkil etilgan navbatdagi o‘quv seminari shunchaki majlis zalida emas, Kosonsoy tumanida joylashgan tabiat bag‘ridagi “Sohil” oromgohida tashkil etildi.
Seminar doirasida Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi Farg‘ona hududiy filiali direktori U.Fozilov va o‘qituvchisi K.Uzaqov tomonidan “Rahbarning muloqot samaradorligi”, “Rahbarlarning emotsional toliqish sindromi profilaktikasi” mavzularida treninglar o‘tkazildi.
Sеminar mobaynida tinglovchilar to‘g‘ri eshitish va tushuntirish, ruhiy bosimni boshqarish, ijobiy kayfiyatda ishlash, samarali liderlik ko‘nikmalari bo‘yicha foydali bilim va amaliy tajribalarga ega bo‘ldilar.

A leadership training seminar was held at the “Sohil” recreational camp
Leadership is not only about giving orders or making decisions, but also about having strong inner stability, communication culture, and continuous self-development.
For this reason, the next training seminar organized by the Fergana Regional Branch of the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan for managerial staff of the Namangan Regional Department of the National Agency for Social Protection was held not in a traditional meeting hall, but in the natural surroundings of the “Sohil” recreational camp located in the Kosonsoy district.
During the seminar, Director of the Fergana Regional Branch of the Academy U. Fozilov and instructor K. Uzaqov conducted training sessions on the topics “Effective Communication for Leaders” and “Prevention of Emotional Burnout Syndrome in Leadership.”
Throughout the seminar, participants gained useful knowledge and practical skills in areas such as active listening and communication, managing emotional pressure, maintaining a positive working atmosphere, and developing effective leadership competencies.