“Sohil” oromgohida rahbar kadrlar uchun o‘quv seminari tashkil etildi
Rahbarlik — bu nafaqat buyruq berish yoki qaror qabul qilish, balki kuchli ichki barqarorlik, muloqot madaniyati va doimiy o‘z ustida ishlash demakdir.
Shu boisdan ham Ijtimoiy himoya agentligi Namangan boshqarmasi tomonidan tashkil qilingan o‘quv seminarda DSBA Farg‘ona filiali professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi. Ijtimoiy himoya milliy agentligi Namangan viloyat boshqarmasi tizimidagi rahbarlar uchun tashkil etilgan navbatdagi o‘quv seminari shunchaki majlis zalida emas, Kosonsoy tumanida joylashgan tabiat bag‘ridagi “Sohil” oromgohida tashkil etildi.
Seminar doirasida Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi Farg‘ona hududiy filiali direktori U.Fozilov va o‘qituvchisi K.Uzaqov tomonidan “Rahbarning muloqot samaradorligi”, “Rahbarlarning emotsional toliqish sindromi profilaktikasi” mavzularida treninglar o‘tkazildi.
Sеminar mobaynida tinglovchilar to‘g‘ri eshitish va tushuntirish, ruhiy bosimni boshqarish, ijobiy kayfiyatda ishlash, samarali liderlik ko‘nikmalari bo‘yicha foydali bilim va amaliy tajribalarga ega bo‘ldilar.

В оздоровительном лагере “Сохил” был организован учебный семинар для руководящих кадров
Руководство — это не только отдача распоряжений или принятие решений, но и наличие внутренней устойчивости, культура общения и постоянная работа над собой.
Именно поэтому очередной учебный семинар, организованный Ферганским территориальным филиалом Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан для руководящих работников системы Намаганского областного управления Национального агентства социальной защиты, прошёл не в стандартном зале заседаний, а в природной зоне — в оздоровительном лагере “Сохил”, расположенном в Косонсойском районе.
В рамках семинара директор Ферганского территориального филиала Академии У.Фазылов и преподаватель К.Узаков провели тренинги на темы “Эффективность коммуникации руководителя” и “Профилактика синдрома эмоционального выгорания у руководителей”.
В ходе семинара слушатели получили полезные знания и практические навыки в таких направлениях, как эффективное восприятие и донесение информации, управление эмоциональным напряжением, поддержание позитивного настроя и развитие навыков результативного лидерства.