Akademiyaning Farg‘ona hududiy filialida yangi bilimlar va intellektual bahslar kuni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruv akademiyasi Farg‘ona hududiy filialida navbatdagi o‘quv-trening mashg‘ulotlari va intellektual bellashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Filial o‘qituvchisi Qahramon Uzaqov “Rahbarning boshqaruv ko‘nikmalarini rivojlantirish”, Filial direktori, iqtisod fanlari bo‘yicha PhD Umidjon Fozilov esa “Kreativ va tanqidiy fikrlash” mavzularida mahorat darslarini olib bordilar.
Ochiq muloqot va amaliy topshiriqlar shaklida tashkil etilgan mashg‘ulotlarda ishtirokchilar o‘z g‘oyalari va takliflarini himoya qildilar, guruhlarda esa jamoaviy ishlash ko‘nikmalarini mustahkamlashdi.
Kunning ikkinchi yarmida xodimlar o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi. Unda yigirma jamoa g‘oliblik uchun bahs olib bordi. Yakunda eng kuchli uch jamoa diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Ijtimoiy himoya milliy agentligi Farg‘ona viloyati boshqarmasi tashabbusi bilan tashkil etilgan ushbu o‘quv seminari tinglovchilarda boshqaruv va liderlik ko‘nikmalarini rivojlantirish, kreativ va tanqidiy fikrlashni shakllantirish, jamoada samarali ishlash hamda kasbiy salohiyatni oshirishga xizmat qildi.

В Ферганском территориальном филиале Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан состоялись очередные учебно-тренинговые занятия и интеллектуальные соревнования.
Преподаватель филиала Кахрамон Узаков провел мастер-класс на тему «Развитие управленческих навыков руководителя», а директор филиала, доктор философии (PhD) по экономическим наукам Умиджон Фазилов выступил с занятием на тему «Креативное и критическое мышление».
Учебные занятия проходили в формате открытого диалога и практических заданий, в ходе которых участники защищали свои идеи и предложения, а также совершенствовали навыки командной работы.
Во второй половине дня среди сотрудников была проведена интеллектуальная игра «Заковат». Двадцать команд соревновались за победу. По итогам конкурса три лучшие команды были награждены дипломами и памятными подарками.
Организованный по инициативе Ферганского областного управления Национального агентства социальной защиты данный учебный семинар способствовал развитию управленческих и лидерских навыков, формированию креативного и критического мышления, повышению эффективности командного взаимодействия, а также укреплению профессионального потенциала слушателей.