Akademiya Vasiylik kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
"Istiqbolli kadrlarni maqsadli tayyorlash hamda ularni davlat boshqaruvi va xizmatiga samarali jalb etish tizimini yana-da takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida" PF-78-sonli Prezident farmoniga ko'ra, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasining Vasiylik kengashi tuzilgan.
Mazkur Farmonga muvofiq, Vasiylik kengashi ko‘plab ustuvor masalalar yuzasidan Akademiya faoliyatiga ko‘maklashadi hamda qarorlar qabul qiladi.
Bugun, Akademiya Vasiylik kengashining birinchi yig‘ilishi bo'lib o'tdi. Unda Akademiya faoliyatiga doir muhim vazifalar muhokama qilindi. Akademiya faoliyatining istiqbolini belgilovchi qarorlar qabul qilindi.

Состоялось заседание Попечительского совета Академии
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № УП–78 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы целевой подготовки перспективных кадров и их эффективного привлечения к государственной службе и управлению», при Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан создан Попечительский совет.
В соответствии с данным Указом, Попечительский совет содействует деятельности Академии по ряду приоритетных вопросов и принимает соответствующие решения.
Сегодня состоялось первое заседание Попечительского совета Академии. На заседании обсуждались важные задачи, связанные с деятельностью Академии. Были приняты решения, определяющие перспективы развития Академии.