Akademiya delegatsiyasi Ostona shahrida bo‘lib o‘tayotgan xalqaro forumda faol ishtirok etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Jasur Salixov boshchiligidagi delegatsiya Qozog‘istonning Ostona shahrida o‘tkazilayotgan “ “GoVHR”: yangi tizimlar, zamonaviy xizmatlar, innovatsion yechimlar” mavzusidagi xalqaro forumda ishtirok etmoqda.
Mazkur nufuzli xalqaro anjuman davlat boshqaruvi tizimida zamonaviy texnologiyalarni joriy etish, inson resurslarini strategik boshqarish, raqamlashtirish, sun’iy intellektdan foydalanish, shuningdek, yashil iqtisodiyot tamoyillarini ilgari surish masalalariga bag‘ishlangan.
Forum doirasida ishtirokchi mamlakatlar vakillari tomonidan ilg‘or tajribalar va innovatsion yondashuvlar taqdim etilmoqda, davlat xizmatini takomillashtirish, zamon talablariga mos yechimlar ishlab chiqish va sohadagi yangiliklarni milliy amaliyotga tatbiq etish borasida fikr almashilmoqda.
Akademiya delegatsiyasining ushbu forumdagi ishtiroki davlat boshqaruvi sohasida ilmiy-amaliy hamkorlikni kengaytirish, ilg'or xorij tajribasini chuqur o‘rganish va uni O‘zbekistondagi islohotlar jarayoniga integratsiya qilishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Ma'lumot uchun: GoVHR — “Government Human Resources” (Hukumat inson resurslari) atamasining qisqartmasidir. Bu tushuncha davlat boshqaruvida kadrlar bilan ishlash va ularning rivojlanishini tashkil qilishning samarali usullarini tadqiq etadi.

Делегация Академии активно участвует в международном форуме в Астане
Делегация Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан во главе с ректором Жасуром Салиховым принимает участие в международном форуме на тему: «GoVHR: новые системы, современные услуги, инновационные решения», проходящем в городе Астана, Республика Казахстан.
Указанный авторитетный международный форум посвящён вопросам внедрения современных технологий в систему государственного управления, стратегического управления человеческими ресурсами, цифровизации, использования искусственного интеллекта, а также продвижения принципов "зелёной" экономики.
В рамках форума представители стран-участниц делятся передовым опытом и инновационными подходами, обсуждают вопросы совершенствования государственной службы, разработки решений, соответствующих требованиям времени, и внедрения новшеств в национальную практику.
Участие делегации Академии в данном форуме имеет важное значение для расширения научно-практического сотрудничества в сфере государственного управления, глубокого изучения передового зарубежного опыта и его интеграции в процесс реформ, реализуемых в Узбекистане.
Для справки: GoVHR — это аббревиатура от Government Human Resources («Государственные человеческие ресурсы»). Данное понятие охватывает эффективные методы работы с кадрами и организации их развития в системе государственного управления.