E'lon! Magistraturaga ochiq tanlov bo‘yicha hujjatlar qabul qilish bugun yakunlanadi
Hurmatli nomzodlar! Bugun, 2-oktyabr kuni magistratura ta’lim dasturlariga ochiq tanlov bo‘yicha hujjatlarni onlayn tarzda qabul qilish jarayoni rasman yopiladi.
Hali ochiq tanlov asosida hujjat topshirishga ulgurmagan barcha nomzodlar soat 18:00 gacha qabul.dsba.uz platformasi orqali to‘liq ro‘yxatdan o‘tishlarini so‘raymiz.
Ro‘yxatdan o‘tish jarayonida siz test topshirish uchun xorijiy tillardan birini tanlashingiz, xorijiy til bilish sertifikatini yuklashingiz (agar mavjud bo‘lsa) va boshqa talablarni bajarishingiz lozimligini eslatib o‘tamiz.
To‘liq ro‘yxatdan o‘tganlarga test sinovi sanasi, vaqti va o‘tkazilish joyi haqida ma’lumotlar tez orada platformada e’lon qilinadi. Albatta, bu ma’lumot sizga ro‘yxatdan o‘tgan elektron pochtangizga ham yuboriladi.
Test sinovidan muvaffaqiyatli o‘tganlar suhbat bosqichiga taklif qilinadi. Suhbatning sanasi, vaqti va joyi haqidagi ma’lumotlar ham platformada joylashtiriladi va elektron pochtangizga jo‘natiladi.
Ikkala sinov bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tganlar davlat granti va to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilinadi.
To‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilinganlar birinchi, 2025/2026 o‘quv yili uchun 43 350 000 so‘m kontrakt pulini to‘lashlari hamda 2026–2027 o‘quv yilida qolgan 6 oylik o‘qish uchun 21 650 000 so‘m (jami to‘liq 18 oylik magistratura kursi uchun — 65 000 000 so‘m) to‘lashlari kerak bo‘ladi.

Приём документов на магистратуру по открытому конкурсу завершается сегодня
Уважаемые абитуриенты! Сегодня, 2 октября, процесс онлайн-приёма документов на образовательные программы магистратуры по открытому конкурсу официально завершается.
Все абитуриенты, которые ещё не успели подать документы по открытому конкурсу, должны пройти полную регистрацию на платформе qabul.dsba.uz до 18:00 часов.
Напоминаем, что в процессе регистрации необходимо выбрать один из иностранных языков для сдачи теста, загрузить сертификат о знании иностранного языка (если имеется), а также выполнить другие установленные требования.
Для тех, кто успешно завершит регистрацию, информация о дате, времени и месте проведения тестового испытания будет опубликована на платформе в ближайшее время. Кроме того, данная информация будет направлена на адрес электронной почты, указанный при регистрации.
Абитуриенты, успешно прошедшие тестовое испытание, будут приглашены к участию в собеседовании. Дата, время и место проведения собеседования также будут размещены на платформе и направлены на вашу электронную почту.
Кандидаты, успешно прошедшие оба этапа испытаний, будут зачислены на обучение на основе государственного гранта и договора с оплатой стоимости обучения.
Для поступивших на условиях договора- контракта: за 2025/2026 учебный год необходимо оплатить 43 350 000 сумов, а за оставшиеся 6 месяцев обучения в 2026/2027 учебном году — 21 650 000 сумов (в общей сложности за полный 18-месячный курс магистратуры — 65 000 000 сумов).