BMT Davlat Xizmati Forumi doirasida Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasi (RANXiGS) prorektori Andrey Morgolin, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Jasur Salixov hamda Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi birinchi o‘rinbosari Amirtemirxon Musayev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda davlat boshqaruvi sohasida ilmiy-tadqiqot faoliyati, kadrlar tayyorlash va qayta tayyorlash, qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda malaka oshirish yo‘nalishlarida hamkorlikning yangi bosqichlarini shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro manfaatli va uzoq muddatli aloqalarni yanada chuqurlashtirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

As part of the United Nations Public Service Forum, a meeting was held between Andrey Morgolin, Vice-Rector of the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration (RANEPA), Jasur Salikhov, Rector of the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, and Amirtemirkhon Musaev, First Deputy Director of the Agency for the Development of Public Service.
The parties discussed prospects for cooperation in the fields of public administration research, civil service training and retraining, implementation of joint educational programs, and professional development initiatives.
At the conclusion of the meeting, the participants expressed their readiness to further deepen mutually beneficial and long-term partnerships.