BMT Davlat Xizmati Forumi doirasida Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasi (RANXiGS) prorektori Andrey Morgolin, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Jasur Salixov hamda Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi birinchi o‘rinbosari Amirtemirxon Musayev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda davlat boshqaruvi sohasida ilmiy-tadqiqot faoliyati, kadrlar tayyorlash va qayta tayyorlash, qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda malaka oshirish yo‘nalishlarida hamkorlikning yangi bosqichlarini shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro manfaatli va uzoq muddatli aloqalarni yanada chuqurlashtirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

В рамках форума обсуждены перспективы стратегического сотрудничества
В рамках Форума ООН по вопросам государственной службы состоялась встреча проректора Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации (РАНХиГС) Андрея Морголина, ректора Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан Жасура Салихова и первого заместителя директора Агентства по развитию государственной службы Амиртемирхона Мусаева.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества в сферах научно-исследовательской деятельности в области государственного управления, подготовки и переподготовки кадров, реализации совместных образовательных программ, а также повышения квалификации государственных служащих.
По итогам встречи участники подтвердили свою заинтересованность в углублении взаимовыгодных и долгосрочных связей.