Chandler instituti bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Bugun Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi hamda Singapurda joylashgan Chandler Boshqaruv Instituti (The Chandler Institute of Governance) va Chandler Boshqaruv Akademiyasi (The Chandler Academy of Governance) o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida davlat boshqaruvini rivojlantirish hamda davlat xizmatchilari salohiyatini oshirish yo‘nalishlarida hamkorlik imkoniyatlari atroflicha muhokama qilindi.
Xususan, quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlik tashabbuslari ko‘rib chiqildi:
davlat boshqaruvi yetakchilari uchun qo‘shma o‘quv dasturlarini ishlab chiqish va joriy etish;
samarali boshqaruv va davlat xizmatini rivojlantirishga doir qo‘shma tadqiqotlar va tahliliy ishlanmalarni amalga oshirish;
O‘zbekistonni Chandler Good Government Index (CGGI) reytingiga kiritish masalasini o‘rganish;
davlat siyosati va boshqaruvi bo‘yicha xalqaro anjumanlar, ekspert uchrashuvlari va bilim almashish tadbirlarini tashkil etish;
shuningdek, Chandler institutlarining bilim, texnik va moliyaviy resurslarini jalb etgan holda qo‘shma tashabbuslarni hayotga tatbiq etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha keyingi amaliy qadamlarni belgilab oldilar.

Обсуждены перспективы сотрудничества с Институтом управления Чандлера
Сегодня состоялась онлайн-встреча между Академией государственной политики и управления и расположенными в Сингапуре Институтом управления Чандлера (The Chandler Institute of Governance) и Академией управления Чандлера (The Chandler Academy of Governance).
В ходе встречи были всесторонне обсуждены возможности сотрудничества в направлении совершенствования государственного управления и повышения потенциала государственных служащих.
В частности, стороны рассмотрели следующие инициативы:
разработка и реализация совместных учебных программ для руководителей в сфере государственного управления;
проведение совместных исследований и аналитических работ по вопросам эффективного управления и развития государственной службы;
изучение вопроса о включении Узбекистана в рейтинг Chandler Good Government Index (CGGI);
организация международных конференций, экспертных встреч и мероприятий по обмену знаниями в области государственной политики и управления;
а также реализация совместных инициатив с привлечением знаний, технических и финансовых ресурсов институтов Чандлера.
По итогам встречи стороны договорились о последующих практических шагах по налаживанию сотрудничества.