Moskva davlat universiteti bilan Akademiya o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
2025-yil 16-may kuni Moskva davlat universiteti Davlat siyosati kafedrasi mudiri, Vladimir Yakunin hamda Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Jasur Salixov o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda tomonlar Akademiya va Moskva davlat universiteti o‘rtasida ilmiy-akademik aloqalarni rivojlantirish, professor-o'qituvchilar salohiyatini muntazam oshirib borish borasida o'zaro fikr almashdilar.
Shuningdek, davlat xizmatchilarini malakasini oshirishga qaratilgan qo‘shma o‘quv dasturlarini ishlab chiqish, professor-o‘qituvchilar va tadqiqotchilar o‘rtasida akademik almashinuvni yo‘lga qo‘yish, dolzarb ijtimoiy-siyosiy masalalar yuzasidan qo‘shma ilmiy tadqiqotlarni amalga oshirish bo‘yicha aniq takliflar ilgari surildi.
Tomonlar mazkur yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va bu borada amaliy mexanizmlarni ishlab chiqish yuzasidan kelishuvga erishdilar.

Prospects for cooperation between Moscow State University and the Academy were discussed
On May 16, 2025, a meeting was held between Vladimir Yakunin, Head of the Department of Public Policy at Moscow State University, and Jasur Salikhov, Rector of the Academy of Public Policy and Administration.
During the meeting, the parties exchanged views on enhancing scientific and academic cooperation between the Academy and MSU, as well as on the continuous professional development of faculty members.
Specific proposals were put forward regarding the development of joint training programs aimed at improving the qualifications of civil servants, establishing academic exchange between professors and researchers, and conducting joint scientific research on pressing socio-political issues.
Both parties expressed their readiness to establish mutually beneficial cooperation in these areas and agreed to develop practical mechanisms for future collaboration.