Moskva davlat universiteti bilan Akademiya o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
2025-yil 16-may kuni Moskva davlat universiteti Davlat siyosati kafedrasi mudiri, Vladimir Yakunin hamda Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Jasur Salixov o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda tomonlar Akademiya va Moskva davlat universiteti o‘rtasida ilmiy-akademik aloqalarni rivojlantirish, professor-o'qituvchilar salohiyatini muntazam oshirib borish borasida o'zaro fikr almashdilar.
Shuningdek, davlat xizmatchilarini malakasini oshirishga qaratilgan qo‘shma o‘quv dasturlarini ishlab chiqish, professor-o‘qituvchilar va tadqiqotchilar o‘rtasida akademik almashinuvni yo‘lga qo‘yish, dolzarb ijtimoiy-siyosiy masalalar yuzasidan qo‘shma ilmiy tadqiqotlarni amalga oshirish bo‘yicha aniq takliflar ilgari surildi.
Tomonlar mazkur yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va bu borada amaliy mexanizmlarni ishlab chiqish yuzasidan kelishuvga erishdilar.

Обсуждены перспективы сотрудничества между МГУ и Академией государственного управления
16 мая 2025 года состоялась встреча заведующего кафедрой государственной политики Московского государственного университета Владимира Якунина и ректора Академии государственной политики и управления Жасура Салихова.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам развития научно-академических связей между Академией и МГУ, а также по вопросам постоянного повышения квалификации профессорско-преподавательского состава.
Кроме того, были выдвинуты конкретные предложения по разработке совместных учебных программ, направленных на повышение квалификации государственных служащих, налаживанию академического обмена между преподавателями и исследователями, а также проведению совместных научных исследований по актуальным социально-политическим вопросам.
Стороны выразили готовность к установлению взаимовыгодного сотрудничества по обозначенным направлениям и достигли договорённости о разработке соответствующих практических механизмов взаимодействия.