Matbuot kotiblari uchun tashkil etilgan malaka oshirish kurslari muvaffaqiyatli yakunlandi
2025-yilning 11–18-iyun kunlari davomida davlat idora va tashkilotlari matbuot kotiblari uchun tashkil etilgan qisqa muddatli malaka oshirish kurslari o‘z nihoyasiga yetdi.
Ushbu kurslarda ishtirokchilarga ularning kundalik faoliyatida zarur bo‘ladigan amaliy bilim va ko‘nikmalarni berishga alohida e’tibor qaratildi. Mashg‘ulotlar suhbat va trening shaklida tashkil etilib, ishtirokchilar mahalliy va jahon miqyosidagi amaliy misollar asosida turli dolzarb mavzular va yo‘nalishlar bo‘yicha nazariy hamda amaliy bilimlarni mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘lishdi.
Malaka oshirish jarayonida axborot siyosatini yuritish, media bilan samarali hamkorlik o‘rnatish, inqirozli holatlarda to‘g‘ri kommunikatsiya olib borish kabi muhim yo‘nalishlarga alohida e’tibor qaratildi.

Курсы повышения квалификации для пресс-секретарей успешно завершились
С 11 по 18 июня 2025 года прошли краткосрочные курсы повышения квалификации для пресс-секретарей государственных органов и организаций.
Во время обучения особое внимание было уделено предоставлению участникам практических знаний и навыков, необходимых в их повседневной деятельности. Занятия проходили в формате дискуссий и тренингов, где участники получили возможность углубить свои теоретические и практические знания на примерах из местной и международной практики.
В процессе обучения основное внимание было сосредоточено на таких важных направлениях, как ведение информационной политики, эффективное взаимодействие со средствами массовой информации, а также налаживание коммуникации в кризисных ситуациях.