“Buyuklar haqida 100 ta dalil” kitobining taqdimoti bo‘lib o‘tdi
Kinematografiya agentligi huzuridagi “Renessans” kino uyida “Buyuklar haqida 100 ta dalil” nomli yangi kitobning taqdimot marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda olimlar, madaniyat va jamoatchilik vakillari, vazirlik va idoralar rahbarlari, tegishli tashkilotlar mutasaddilari hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdi.
Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi, O‘zbekiston Fanlar akademiyasi hamda bir qator tashkilotlar bilan hamkorlikda nashr etilgan ushbu kitobda buyuk alloma va davlat arboblari haqida 100 ta muhim maʼlumot jamlangan.
Kitobning yetti tilda chop etilgani, uning nafaqat milliy, balki xalqaro miqyosda ham keng o‘quvchilar ommasiga manzur bo‘lishi, ajdodlarimiz merosini turli madaniyat va jamiyatlar orasida keng targ‘ib etilishini anglatadi. Mazkur kitob Respublikamizdagi barcha ta’lim muassasalari kutubxonalaridan munosib o‘rin egallashi ta’kidlandi.
Mazkur asar yosh avlod va boshqaruv kadrlari ongida buyuk ajdodlarimizga bo‘lgan hurmat, vatanparvarlik, milliy g‘urur va fuqarolik masʼuliyatini shakllantirishda muhim manba sifatida xizmat qilishi alohida eʼtirof etildi.

Состоялась презентация книги «100 фактов о великих»
В кинозале «Renessans» при Агентстве кинематографии состоялась презентация новой книги под названием «100 фактов о великих».
В мероприятии приняли участие учёные, деятели культуры и общественности, руководители министерств и ведомств, представители соответствующих организаций, а также сотрудники средств массовой информации.
Издание подготовлено в сотрудничестве с Республиканским центром духовности и просвещения, Академией наук Узбекистана и рядом других организаций. В книге собрано 100 значимых фактов о выдающихся учёных и государственных деятелях.
То, что книга издана на семи языках, свидетельствует о её значимости не только на национальном, но и на международном уровне. Это способствует широкому распространению наследия наших предков среди представителей различных культур и обществ. Отмечено, что книга должна занять достойное место в библиотеках всех учебных заведений страны.
Особо подчёркнуто, что данное издание является важным источником для формирования у молодёжи и управленческих кадров уважения к великим предкам, патриотизма, национальной гордости и гражданской ответственности.