Cheng Longfa boshchiligidagi Xitoy Xalq Respublikasi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun, 15-iyul kuni Akademiyada Xitoy Kommunistik partiyasi Markaziy qo'mitasi Tashkiliy departamentining Davlat xizmatini boshqarish bo'yicha byuro bosh direktori Chen Longfa hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining maslahatchisi o‘rinbosari Po‘lat Bobojonov o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
O'zaro muloqot davomida ikki davlat rahbarlari tashabbusi bilan munosabatlarimiz yuksak darajaga ko'tarilib, hamkorlikning barcha yo'nalishlarida katta yutuqlarga erishilayotgani ta'kidlandi.
Uchrashuvda kadrlar tayyorlash borasidagi ishlarni jadallashtirish va rivojlantirish uchun o'zaro hamkorlik bitimini ishlab chiqish va imzolashga kelishib olindi.
Buning uchun Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi, Akademiya va "El-yurt umidi" jamg'armasi vakillaridan iborat ishchi guruhi ham tuzildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada chuqurlashtirishga tayyorliklarini bildirdilar.

Состоялась встреча с делегацией Китайской Народной Республики во главе с Чэном Лoнфа
Сегодня, 15 июля, в Академии состоялась встреча между Чэном Лoнфа, генеральным директором Бюро по управлению государственной службой Организационного департамента Центрального комитета Коммунистической партии Китайской Народной Республики, и Пулатом Бобожоновым, заместителем советника Президента Республики Узбекистан.
В ходе встречи было подчеркнуто, что по инициативе главы государств двусторонние отношения достигли высокого уровня, и в настоящее время наблюдаются значительные успехи во всех направлениях сотрудничества.
Стороны договорились о разработке и подписании соглашения о двустороннем сотрудничестве в целях активизации и развития деятельности по подготовке кадров.
Для этого создана рабочая группа, в состав которой вошли представители Академии, Агентство развития государственной службы и Фонда «Эл-юрт умиди».
В завершение встречи стороны выразили готовность к дальнейшему углублению взаимовыгодного сотрудничества.