Cheng Longfa boshchiligidagi Xitoy Xalq Respublikasi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun, 15-iyul kuni Akademiyada Xitoy Kommunistik partiyasi Markaziy qo'mitasi Tashkiliy departamentining Davlat xizmatini boshqarish bo'yicha byuro bosh direktori Chen Longfa hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining maslahatchisi o‘rinbosari Po‘lat Bobojonov o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
O'zaro muloqot davomida ikki davlat rahbarlari tashabbusi bilan munosabatlarimiz yuksak darajaga ko'tarilib, hamkorlikning barcha yo'nalishlarida katta yutuqlarga erishilayotgani ta'kidlandi.
Uchrashuvda kadrlar tayyorlash borasidagi ishlarni jadallashtirish va rivojlantirish uchun o'zaro hamkorlik bitimini ishlab chiqish va imzolashga kelishib olindi.
Buning uchun Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi, Akademiya va "El-yurt umidi" jamg'armasi vakillaridan iborat ishchi guruhi ham tuzildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada chuqurlashtirishga tayyorliklarini bildirdilar.

Meeting with the Delegation of the People’s Republic of China Headed by Cheng Longfa
Today, on July 15, a meeting took place at the Academy between Mr. Cheng Longfa, Director General of the Bureau of Civil Service Management of the Organizational Department of the Central Committee of the Communist Party of China, and Mr. Po‘lat Bobojonov, Deputy Adviser to the President of the Republic of Uzbekistan.
During the meeting, it was emphasized that, due to the initiatives of the heads of both states, bilateral relations have reached a high level and significant achievements are being made in all areas of cooperation.
The parties agreed to develop and sign a bilateral cooperation agreement aimed at accelerating and enhancing efforts in the field of human resources development.
For this purpose, a working group has been established consisting of representatives from the Academy, Agency for the Development of Public Service and the “El-Yurt Umidi” Foundation.
At the conclusion of the meeting, the parties expressed their readiness to further deepen mutually beneficial cooperation.