Akademiyada “Nodavlat notijorat tashkilotlar boshqaruvi” yo‘nalishida tashkil etilgan malaka oshirish kursi muvaffaqiyatli yakuniga yetdi. Ushbu kurs davomida 83 nafar tinglovchi 17 ta dolzarb mavzu bo‘yicha nazariy bilimlarini chuqurlashtirib, amaliy ko‘nikmalarini mustahkamladi.
Malaka oshirish dasturi ishtirokchilarning boshqaruv salohiyati, huquqiy va moliyaviy savodxonligi, raqamli texnologiyalardan samarali foydalanish ko‘nikmalari, shuningdek, jamoatchilik bilan samarali muloqot olib borish mahoratini rivojlantirishga qaratildi.
Kurs yakunida tinglovchilarga sertifikatlar tantanali tarzda topshirildi. Taʼkidlash joizki, fuqarolik jamiyatini rivojlantirishda bunday o‘quv dasturlari muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelgusida ham izchil davom ettiriladi.

Курс повышения квалификации для руководителей ННО успешно завершён
В Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан успешно завершился курс повышения квалификации по направлению «Управление некоммерческими организациями». Обучение прошли 83 участника, которые углубили свои теоретические знания и практические навыки по 17 актуальным темам.
Программа была направлена на всестороннее развитие управленческих компетенций слушателей, повышение правовой и финансовой грамотности, формирование навыков эффективного использования цифровых технологий, а также улучшение взаимодействия с общественностью.
По завершении курса состоялась торжественная церемония вручения сертификатов. Отмечено, что подобные программы играют важную роль в укреплении институтов гражданского общества и в будущем будут продолжены на системной основе.