Yoshlar parlamenti a'zolariga sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi huzuridagi Yoshlar parlamenti a'zolari uchun tashkil etilgan “Yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish” yo‘nalishi doirasida malakasini muvaffaqiyatli oshirgan bir guruh tinglovchilarga Akademiya rektori Jasur Salixov tomonidan sertifikatlar tantanali ravishda topshirildi.
Ushbu kurs yoshlarning huquqiy bilimlarini chuqurlashtirish va davlat boshqaruvi tizimidagi faoliyatlarida yanada samarali ishtirok etishlariga imkon yaratish maqsadida tashkil etildi. Sertifikat topshirish marosimida so‘zga chiqqan rektor Jasur Salixov tinglovchilarni tabriklab, ularning jamiyatda faol va mas'uliyatli shaxs sifatidagi o‘z o‘rinlarini mustahkamlashlariga tilakdosh ekanligini ta'kidladi.
Mazkur ta’lim dasturi yoshlar parlamenti a'zolarini siyosiy savodxonligini oshirish bilan birga, ularni kelajakdagi yetakchi va davlat boshqaruvi uchun samarali mutaxassis bo‘lib shakllantirishga qaratilgan.

Сертификаты за успешное обучение получили представители Молодёжного парламента
В рамках направления «Повышение правовой грамотности молодёжи», организованного для членов Молодёжного парламента при Законодательной палате Олий Мажлиса Республики Узбекистан, группа слушателей, успешно повысивших квалификацию, была торжественно награждена сертификатами ректором Академии Жасуром Салиховым.
Данный курс был создан с целью углубления правовых знаний молодёжи и обеспечения их более эффективного участия в деятельности системы государственного управления. В ходе церемонии вручения сертификатов ректор Жасур Салихов поздравил слушателей и подчеркнул свою поддержку в их стремлении укрепить свои позиции как активных и ответственных членов общества.
Данная образовательная программа направлена не только на повышение правовой грамотности членов Молодёжного парламента, но и на формирование из них будущих лидеров и квалифицированных специалистов для государственной службы.