Yoshlar parlamenti a'zolariga sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi huzuridagi Yoshlar parlamenti a'zolari uchun tashkil etilgan “Yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish” yo‘nalishi doirasida malakasini muvaffaqiyatli oshirgan bir guruh tinglovchilarga Akademiya rektori Jasur Salixov tomonidan sertifikatlar tantanali ravishda topshirildi.
Ushbu kurs yoshlarning huquqiy bilimlarini chuqurlashtirish va davlat boshqaruvi tizimidagi faoliyatlarida yanada samarali ishtirok etishlariga imkon yaratish maqsadida tashkil etildi. Sertifikat topshirish marosimida so‘zga chiqqan rektor Jasur Salixov tinglovchilarni tabriklab, ularning jamiyatda faol va mas'uliyatli shaxs sifatidagi o‘z o‘rinlarini mustahkamlashlariga tilakdosh ekanligini ta'kidladi.
Mazkur ta’lim dasturi yoshlar parlamenti a'zolarini siyosiy savodxonligini oshirish bilan birga, ularni kelajakdagi yetakchi va davlat boshqaruvi uchun samarali mutaxassis bo‘lib shakllantirishga qaratilgan.

Certificates Presented to Members of the Youth Parliament
Within the framework of the “Enhancing Legal Literacy of Youth” program organized for members of the Youth Parliament under the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, a group of trainees who successfully improved their qualifications were solemnly awarded certificates by the Academy’s Rector, Jasur Salixov.
This course was established to deepen young people’s legal knowledge and to enable their more effective participation in the activities of the state governance system. During the certificate awarding ceremony, Rector Jasur Salixov congratulated the trainees and emphasized his support for their efforts to strengthen their roles as active and responsible members of society.
This educational program is aimed not only at improving the legal literacy of the members of the  Youth Parliament, but also at shaping them into future leaders and effective professionals for public administration.