Bugun Turin universiteti talabalari Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
13.03.2026
105
Talabalar ta’lim jarayonlari, ilmiy tadqiqotlar va zamonaviy davlat xizmati tizimidagi imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot olishdi. Shu bilan birga, ular davlat siyosati va boshqaruvi sohasida olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar bilan ham tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Uchrashuv davomida yoshlarga kelajakda Akademiyada tahsil olishlari va davlat xizmati sohasida faoliyat yuritishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar haqida ma’lumotlar berildi. Mehmonlarga shuningdek, malaka oshirish kurslari va amaliyot imkoniyatlari haqida ham ma’lumot berildi.
So‘nggi yillarda mamlakatimizda kadrlar siyosati va davlat xizmati tizimidagi islohotlar muhim mavzular sifatida muhokama qilindi. Bunday tashriflar yoshlar va akademik jamoa o‘rtasida tajriba almashish va kelajakda zamonaviy davlat xizmatchilarini tayyorlashda katta ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlandi.

Сегодня студенты Туринского университета посетили Академию государственной политики и управления и ознакомились с её деятельностью.
13.03.2026
104
В ходе визита гости получили подробную информацию об образовательных процессах, научно-исследовательской деятельности Академии, а также о возможностях, которые предоставляет современная система государственной службы. Кроме того, студенты ознакомились с масштабными реформами, реализуемыми в сфере государственной политики и управления.
Во время встречи молодым людям также была представлена информация о созданных условиях для обучения в Академии и возможностях дальнейшей профессиональной деятельности в системе государственной службы. Гостям рассказали о программах повышения квалификации и возможностях прохождения практики.
Отдельное внимание было уделено вопросам кадровой политики и реформирования системы государственной службы, которые в последние годы занимают важное место в государственной повестке страны.
Подчёркивалось, что подобные визиты способствуют обмену опытом между молодёжью и академическим сообществом, а также играют значимую роль в подготовке современных и компетентных государственных служащих.