Akademiyada “Ayol, biznes, innovatsiya” o‘quv-seminari bo'lib o'tdi
14–15 avgust kunlari O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida — Hamroh kompaniyasi, BMT Taraqqiyot dasturi bilan hamkorlikda “Ayol, biznes, innovatsiya” mavzusidagi respublika forumi va ikki kunlik o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarning ilk kunida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi raisi Zulayho Mahkamova, Hamroh xotin-qizlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash kompaniyasi bosh direktori Dilfuza Nurmatovalar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etdi.
Mazkur o‘quv seminari O‘zbekistonda xotin-qizlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash, ularning innovatsion g‘oyalarini ro‘yobga chiqarish hamda davlat va xalqaro tashkilotlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

A training seminar on “Women, Business, Innovation” was held at the Academy
On August 14–15, a republican forum and a two-day training seminar on the theme “Women, Business, Innovation” took place at the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with Hamroh Company and the United Nations Development Programme.
On the first day of the seminar, Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Chairperson of the Committee on Family and Women, Zulaykho Mahkamova, and CEO of Hamroh Women’s Entrepreneurship Support Company, Dilfuza Nurmatova, delivered keynote speeches.
This training seminar play an important role in supporting women’s entrepreneurship in Uzbekistan, promoting the implementation of their innovative ideas, and strengthening cooperation between state and international organizations.