Akademiyada “Ayol, biznes, innovatsiya” o‘quv-seminari bo'lib o'tdi
14–15 avgust kunlari O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida — Hamroh kompaniyasi, BMT Taraqqiyot dasturi bilan hamkorlikda “Ayol, biznes, innovatsiya” mavzusidagi respublika forumi va ikki kunlik o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarning ilk kunida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi raisi Zulayho Mahkamova, Hamroh xotin-qizlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash kompaniyasi bosh direktori Dilfuza Nurmatovalar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etdi.
Mazkur o‘quv seminari O‘zbekistonda xotin-qizlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash, ularning innovatsion g‘oyalarini ro‘yobga chiqarish hamda davlat va xalqaro tashkilotlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

В Академии состоялся учебный семинар «Женщина, бизнес, инновации»
14–15 августа в Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан в сотрудничестве с компанией «Hamroh» и Программой развития ООН прошёл республиканский форум и двухдневный учебный семинар на тему «Женщина, бизнес, инновации».
В первый день семинара с докладами выступили заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан, председатель Комитета по делам семьи и женщин Зулайхо Махкамова, а также генеральный директор компании поддержки женского предпринимательства «Hamroh» Дилфуза Нурматова.
Данный учебный семинар имеют важное значение для поддержки женского предпринимательства в Узбекистане, реализации их инновационных идей, а также для укрепления сотрудничества между государственными и международными организациями.