Akademiyada “El-yurt umidi” jamg‘armasining stipendiatlari uchun maxsus o‘quv seminari boshlandi
Bugun, 10-sentyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida “El-yurt umidi” jamg‘armasining 2025-yil 1-tanlovi g‘oliblari uchun maxsus o‘quv seminari o‘z ishini boshladi.
Seminarning asosiy maqsadi – stipendiatlarga xorijda o‘qish va yashash tartib-qoidalarini tushuntirish, ta’limdan keyingi majburiyatlarini anglatish, shuningdek, ularni Vatanga sadoqat, milliy qadriyatlarga hurmat, g‘oyaviy-siyosiy va vatanparvarlik ruhida tarbiyalashdir. Shu bilan birga, ishtirokchilarga Yangi O‘zbekistonda yoshlarga oid davlat siyosatining mazmuni va maqsadlari yetkaziladi.
Ikki kun davomida bo‘lib o‘tadigan seminarda 173 nafar stipendiat ishtirok etmoqda. Dastur doirasida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati, Raqamli texnologiyalar vazirligi va boshqa vazirlik hamda idoralarda uchrashuv va amaliy mashg‘ulotlar tashkil etiladi.
Seminar doirasida yoshlar zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallash, shaxsiy rivojlanish strategiyalarini ishlab chiqish, xalqaro ta’lim muhitiga moslashish bo‘yicha tajribali mutaxassislar va jamg‘armaning faol stipendiatlari bilan suhbatlashish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

A Special Training Seminar for “El-yurt umidi” Foundation Scholars Kicks Off at the Academy
Today, September 10, the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan launched a special training seminar for the winners of the first 2025 competition of the “El-yurt umidi” Foundation.
The main goal of the seminar is to explain to the scholars the rules of studying and living abroad, their obligations after completing their education, as well as to foster loyalty to the Motherland, respect for national values, ideological and political maturity, and a spirit of patriotism. In addition, participants will be introduced to the essence and objectives of the state youth policy in New Uzbekistan.
A total of 173 scholars are taking part in the two-day seminar. The program includes meetings and practical sessions at the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Digital Technologies, and other ministries and agencies.
Within the framework of the seminar, the youth will not only acquire modern knowledge and skills but also develop strategies for personal growth, while engaging in discussions with experienced experts and active scholars of the Foundation on adapting to the international educational environment.