Akademiyada “El-yurt umidi” jamg‘armasining stipendiatlari uchun maxsus o‘quv seminari boshlandi
Bugun, 10-sentyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida “El-yurt umidi” jamg‘armasining 2025-yil 1-tanlovi g‘oliblari uchun maxsus o‘quv seminari o‘z ishini boshladi.
Seminarning asosiy maqsadi – stipendiatlarga xorijda o‘qish va yashash tartib-qoidalarini tushuntirish, ta’limdan keyingi majburiyatlarini anglatish, shuningdek, ularni Vatanga sadoqat, milliy qadriyatlarga hurmat, g‘oyaviy-siyosiy va vatanparvarlik ruhida tarbiyalashdir. Shu bilan birga, ishtirokchilarga Yangi O‘zbekistonda yoshlarga oid davlat siyosatining mazmuni va maqsadlari yetkaziladi.
Ikki kun davomida bo‘lib o‘tadigan seminarda 173 nafar stipendiat ishtirok etmoqda. Dastur doirasida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati, Raqamli texnologiyalar vazirligi va boshqa vazirlik hamda idoralarda uchrashuv va amaliy mashg‘ulotlar tashkil etiladi.
Seminar doirasida yoshlar zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallash, shaxsiy rivojlanish strategiyalarini ishlab chiqish, xalqaro ta’lim muhitiga moslashish bo‘yicha tajribali mutaxassislar va jamg‘armaning faol stipendiatlari bilan suhbatlashish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

В Академии стартовал специальный учебный семинар для стипендиатов Фонда «Эл-юрт умиди»
Сегодня, 10 сентября, в Академии государственной политики и управления при Президенте Республики Узбекистан начал свою работу специальный учебный семинар для победителей первого конкурса 2025 года Фонда «Эл-юрт умиди».
Основная цель семинара – разъяснить стипендиатам правила обучения и проживания за рубежом, их обязательства после завершения учебы, а также воспитать у них верность Родине, уважение к национальным ценностям, идейно-политическую зрелость и патриотический дух. Наряду с этим, участникам будут доведены содержание и цели государственной молодежной политики в Новом Узбекистане.
В двухдневном семинаре принимают участие 173 стипендиата. В рамках программы предусмотрены встречи и практические занятия в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Министерстве цифровых технологий и других министерствах и ведомствах.
В ходе семинара молодежь получит возможность не только овладеть современными знаниями и навыками, но и разработать стратегии личностного развития, а также пообщаться с опытными специалистами и активными стипендиатами фонда о процессе адаптации к международной образовательной среде.