Akademiyada kadrlar bo‘linmalari rahbar va xodimlari uchun o‘quv-amaliy seminar tashkil etildi
Kuni kecha Akademiyada davlat organlarida inson resurslarini rivojlantirish va boshqarish bo‘linmalari rahbarlari uchun o‘quv-amaliy seminar tashkil etildi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi tomonidan tashkil etilgan mazkur seminarda mahalliy hokimliklar hamda vazirlik va idoralar kadrlar bo‘linmalari rahbar va mas’ul xodimlar ishtirok etdi.
Seminardan ko'zlangan asosiy maqsad Prezidentimizning PF–77, PF–78 va PF–95-sonli Farmonlarida belgilangan vazifalarni samarali amalga oshirishda xodimlarning kasbiy bilim va ko‘nikmalarini oshirishdir.

Накануне в Академии был организован учебно-практический семинар для руководителей подразделений по развитию и управлению человеческими ресурсами в государственных органах.
В мероприятии, организованном Агентством по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан, приняли участие руководители и ответственные сотрудники кадровых подразделений местных хокимиятов, министерств и ведомств.
Основной целью семинара является повышение профессиональных знаний и навыков сотрудников, ответственных за эффективную реализацию задач, предусмотренных Указами Президента УП–77, УП–78 и УП–95.