Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida xalqaro grossmeyster, Nodirbek Abdusattorov bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
03.06.2026
379
Uchrashuv davomida Nodirbek Abdusattorov o‘zining shaxmatdagi ilk qadamlari, muvaffaqiyatga erishish yo‘li va xalqaro maydondagi tajribasi haqida so‘zlab berdi. U o‘z yutuqlarida ota-onasining qo‘llab-quvvatlashi va tarbiyasi muhim o‘rin tutganini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, iqtidorli kadrlarni yetishtirishda iste’dodni o‘z vaqtida kashf etish, uni to‘g‘ri yo‘naltirish va qo‘llab-quvvatlash muhim ahamiyat kasb etishi qayd etildi.
Tadbir ishtirokchilarning qiziqarli savol-javoblari bilan davom etdi. Uchrashuvning amaliy qismida esa Nodirbek Abdusattorov bir vaqtning o‘zida 5 nafar ishtirokchi bilan shaxmat o‘ynab, o‘z mahoratini namoyish etdi.
Bunday uchrashuvlar tinglovchilar uchun nafaqat ilhom manbai, balki maqsad sari intilish, mehnat va matonatning ahamiyatini anglashda ham muhim ahamiyat kasb etadi.

В Академии государственной политики и управления состоялась творческая встреча с международным гроссмейстером Нодирбеком Абдусатторовым.
03.06.2026
380
В ходе встречи Нодирбек Абдусатторов рассказал о своих первых шагах в шахматах, пути к успеху и опыте выступлений на международной арене. Он особо подчеркнул важную роль поддержки и воспитания со стороны родителей в достижении своих успехов.
Также было отмечено, что своевременное выявление таланта, его правильное развитие и поддержка имеют большое значение в подготовке перспективных кадров.
Мероприятие продолжилось в формате живой беседы и ответов на вопросы участников. В практической части встречи Нодирбек Абдусатторов одновременно сыграл в шахматы с пятью участниками, продемонстрировав своё мастерство.
Подобные встречи являются для слушателей не только источником вдохновения, но и помогают осознать значение целеустремлённости, трудолюбия и настойчивости на пути к успеху.